Zabiják Snorlaxe

METODIKA VÝPOČTU
Data jsou získaná simulací boje. Útočník je na levelu 40 a obránce na levelu 30, aby se zvýšila pravděpodobnost vítězství a bylo více statistických dat. U všech pokémonů jsou vygenerovány všechny jejich možné kombinace útoků a u cca 100 nejlepších (podle parametrů útoků a efektivity na obránce) je provedena simulace.

Simulace počítá s tím, že se útočník žádným útokům nevyhýbá. V reálu samozřejmě nějakému nabíjecímu útoku uhnete a ještě tím zvýšíte úspěšnost boje resp je to nutné, pokud nemáte tak výrazný rozdíl v levelech. Tím se bohužel eliminují pokémoni se špatnou obranou popř nízkým zdravím. U obránce je počítáno pouze s jednou kombinací útoků. Je tedy stále důležité zamyslet se nad možnými typy útoků obránce.

Kdo je Snorlax

Snorlax (TOP3) je jedním z mála pokémonu, kteří patří mezi normální. Patří k nim ještě např Chansey, Lickitung, Eevee a Ditto. V této skupině jich je víc, ale ostatní už v gymech často nepotkáte. Snorlax má v pokédexu jen jediný útok, který je na něj efektivní - bojový. Útok dušší (duch) je na něj velmi málo účinný, ale všechny ostatní normálně. Je to prostě normální. :) Navíc si pojďme říct, že např Hyper Beam tj normální útok není na nikoho velmi efektivní. Normální je prostě v každém ohledu normální. Snorlax těží především ze silných útoků a hodnoty HP (zdraví).


Přehled pokémonů s ideální kombinací útoků


TOP 15 útočníků na Snorlaxe

Pokémon (rychlý + nabíjecí útok)Délka boje (sec)Síla útoku (DPS)
Mewtwo (Psycho Cut + Hyper Beam)30,915,93
Mewtwo (Psycho Cut + Psychic)32,516,82
Mewtwo (Confusion + Hyper Beam)34,114,35
Mewtwo (Confusion + Psychic)34,814,47
Dragonite (Dragon Breath + Hyper Beam)36,213,92
Dragonite (Dragon Breath + Dragon Claw)36,513,56
Dragonite (Dragon Breath + Dragon Pulse)3713,3
Zapdos (Thunder Shock + Thunder)41,911,74
Omastar (Water Gun + Hydro Pump)42,112,57
Vaporeon (Water Gun + Hydro Pump)42,112,57
Gyarados (Bite + Hydro Pump)42,112,16
Moltres (Ember + Fire Blast)42,411,97
Dragonite (Steel Wing + Dragon Pulse)44,911,08
Rhydon (Mud Slap + Earthquake)4511,67
Golem (Mud Slap + Earthquake)4511,4

Jak číst výsledky

Graf porovnává délku boje k úspěšnému vítězství a hodnotu DPS, kterou dokáže za daný set útoků uštědřit. Počítám i s pokémony které zatím nikdo ve hře neviděl (legendární), protože si myslím, že se objevit časem musí.

Konkrétně

Snorlax má slabinu a to, že je maximálně zranitelný proti bojovému útoku. Bohužel všichni pokémoni, kteří mají bojový útok nemají odpovídající statistiky. Dokáží být značně efektivní, ale musíte pečlivě uhýbat nabíjecím útokům. V naší simulaci není možné nastavit, že se povede uhnout např z 50% a proto počítáme s tím, že se uhnout nepovede.

Jako zabiják Snorlaxe se jeví Dragonite (TOP2), který má odpovídající obranu proti jeho útokům a sám disponuje silnými útoky. Boj zvládne za nejkratší čas a uděluje nejsilnější rány (dps). Další v řade je Gyarados (TOP6) (Bite + Hydro Pump), Vaporeon (TOP8) (Water Gun + Hydro Pump), na které také nejsou Snorlaxovi útoky efektivní. Omastar (TOP22) (Water Gun + Hydro Pump) bude trpět na zemní útok Snorlaxe.

Je v tom háček? Rizika útoků?

Samozřejmě. Každý pokémon může mít více druhů útoků a tak mu klidně můžete vběhnout do rány s pokémonem, kterého se svým útokem hravě rozdrtí. Berte tento článek pouze jako inspiraci, u které ještě musíte promyslet další proměnné.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..