ROZHOVOR: Rdash123, nejlepší hráč v Chorvatsku

Jedná se o volný překlad interview z webu PokemonGoHub.net z data 7. ledna 2017. Snad v něm naleznete inspiraci, která vám pomůže bavit se ještě více při hře Pokémon GO.


Dnes máme čest, udělat rozhovor s hráčem, který má nejvyšší level v Chorvatsku – Rdash123 z týmu Instinct fame. Rdash123 je cenný člen (a mentor) v místní Pokémon GO komunitě a soustavně pokračuje v plnění cílů hry už od jejího spuštění.

Tady máme pár statistik o které se námi podělil:

 • Level 38 (ke 4. lednu 2017)
 • Hraje od 11. července 2016
 • Pokédex skore 150 (Togetik bude již brzy)
 • Nachozeno neuvěřitelných 1.531 km bez ovlivňování GPS
 • 23.877 Pokémonů chyceno
 • 19.269 návštěv pokéstopů
 • 4.074 pokémonů evolováno
 • 4.780 zápasů v gymech
 • 1.278 vylíhnuto vajec
 • získány všechny zlaté medaile až na Pikachu Fan a medaile za Fighting a Ice typy pokémonů

Ahoj Rdashi, Jak vypadá tvůj běžný den?
Obvykle hraji denně 3,5 hodiny a nachodím 15 km. Načasování procházek jsem přizpůsobil s ohledem na čas spawnování pokémonů. Během procházky dělám kolečko mezi několika místními hnízdy pokémonů, ve 30ti minutových intervalech. Upřímně řečeno, jen zřídka plýtvám čas na trénování v přátelských Gymech. Soustředím se jen na čas spawnování pokémonů a dobývání nepřátelských Gymů, pokud se jim je podaří získat.

Waw, to je hodně! Jaký je tvůj zisk XP?
Obvykle kolem 20 000 XP za 30 minut bez evolucí. Chytám každého Pokémona, který se objeví, každý kousek XP se počítá.

Máš nějakého Buddyho?
Momentálně je to Togepi, protože s líhnutím vajec nejsem spokojený. A Togetica prostě chci! Dříve jsem měl za buddyho Porygona (příprava pro Porygon2) a Pidgeye kvůli candy. Momentálně jsem se zasekl na Togepim. Nachodil jsem s ním 80 km, takže zbývá asi 35 km do evoluce. To by mělo být už brzy, ale současný pokles teplot mi kazí plány.

Jaký je tvůj dobývací Gym tým?
Vždycky používám následující složení týmu:

 • 2 Dragoniti (max CP, vysoké, ale ani jeden s perfektním IV)
 • Vaporeon, 100% CP 3112
 • Charizard, 100% CP 2648
 • Pár Exegguttorů se Seed Bomb a Solar Beam

Nikdy jsem nechytil Laprase, jen dva vylíhl a zřídka kdy je používám k útočení. Mám je hlavně na obranu.

Co tě motivuje k hraní?
I když obvykle hry nehraji, chtěl jsem být hráč Pokémon Go s nejvyšším levelem v Chorvatsku. Hru hraji od jejího začátku. Chci být nejlepší, jak to jen jde a ukázat ostatním hráčům, jak dobří mohou být, když budou hrát poctivě.

Po dosažení levelu 38 bylo zjistištění, že už dále nemohu posilovat své pokémony velkým zklamáním. Přijde mi divné, jak Niantic sebral veškerou motivaci pro dosahování dalších levelů po dosažení levelu 38. Hraní hráč proti hráči a obchodování stále nebylo implementováno, takže zůstat motivovaný a nadšený není snadné.

Jak se připravuješ na druhou generaci?
Nasbíral jsem spoustu candy Porygona, Onyxe a Zubata. Stále makám na Blissey (Evoluce Chansey), ale hlavně se zaměřuji na to, abych byl připravený, jak nejvíce mohu na všechny evoluce. Aktuálně mám jen 150 Candy Eevee, což daleko pod 1000, ale jsou tu běžné, takže to nebude velký problém.

Nelíbí se mi způsob, jakým byly představeni Baby pokémoni. Event byl kýčovitý a evidentně zaměřený na vydělání více peněz na hráčích kupujících inkubátory. Dokonce ani jeden inkubátor denně zdarma mi moc nepomohl. Vzhledem k tomu, že byl na jedno použití nebyla to záruka, že se vylíhne pokémon druhé generace.

Kterého pokémona druhé generace vyhlížíš?
Těším se na Umbreona a Espeona, protože vypadají úžasně. Je mi celkem jedno jejich umístění v žebříčku (TOPu), líbí se mi, jak vypadají. Nejsem fanoušek Scizora, pro mě je jen do počtu v Pokédexu.

Co bys poradil hráčům, kteří zápasí s tím, aby dosáhli levelu 30?
Použijte Ingress! Používám ho denně, abych objevil hnízda pokémonů a denně je sbíral. Neplýtvejte Lury, když můžete optimalizovat zisk XP grátis lovem. Inress je dobrá hra sama o sobě. Má více funkcí než má v současné době Pokémon GO!

Vždy se snažte házet kroucené Great bally (alespoň), šetřete na evoluce s Lucky Egg a Pidgey a vždycky, ale vždycky použijte online stopky k měření času, který vám na evoluci ještě zbývá. Můžete získat o 5 – 8% víc XP, pokud se nebudete muset přepínat v telefonu, abyste zjistili, kolik času ještě zbývá.

Je ještě něco dalšího, co bys chtěl sdílet s čtenáři Pokémon GO Hub?
Nepodvádějte! Se skenery, roboty a GPS manipulací umí být nejlepší každý. Nebuďte takoví. Můžete dosáhnout čekoholiv, co budete chtít časem a obětavostí. Utratil jsem okolo 1.000 EUR za nákup v aplikaci a nemám žádné výčitky. Nakoupil jsem si předměty s rozmyslem a upřímně jsem neprodělal.

To je vše, přátelé. Rdashi, děkuji za rozhovor a uvidíme se v levelu 40!

Chcete vědět, kdy dosáhnete stejného levelu? Použijte kalkulátor levelů nebo se podívejte, kolik musíte posbírat XP do konce hry.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..