ROZHOVOR: Jimmie Pitts, nejvyšší level na světě

Jedná se o volný překlad interview z webu PokemonGoHub.net z data 23. září 2016. Snad v něm naleznete inspiraci, která vám pomůže bavit se ještě více při hře Pokémon GO.


Mluvili jsme s Jimmie Pitts, skutečným hardcore hráčem Pokemon GO z Buffala, New Yorku. Jimmie je v levelu 39, tým Instinct. Dost možná je to hráč s nejvyšší úrovní v Pokemon GO na světě. Jeho životní styl a každodenní rozvrh je touto hrou silně ovlivněn, což mu nevadí a je to celkově úžasný chlap, kterého v komunitě máme.

Tady máme pár statistik o které se námi podělil:

  • level 39 (ke dnu 23. září 2016)
  • skóre 15.014.358 XP
  • 136 Pokedex skóre
  • 25.908 chyceno pokémonů
  • 26.993 návštěv PokeStopů
  • vylíhnuto 700 vajec

Ahoj Jimmie, slyšeli jsme, že jsi dosáhl levelu 39?
Ano!

Vypadá to, že jsi hráč s nejvyšším levelem v pokemon GO na světě. Jaký je to pocit?
Ty vole, jestli je to skutečně pravda, pak je to skvělý pocit. Jsem vždycky skeptický, že někdo někde může být lepší, ale co vím, teď jsem nejdál já.

Plánuješ dosažení levelu 40? Jak dlouho to bude trvat?
Ano, mám v plánu dosáhnout level 40. Zkouším tomu denně věnovat tolik času, kolik jen můžu. Tj 10 hodin denně. Nikdy jsem nesledoval své skóre (XP), takže si nejsem jistý, jak dlouho mi to bude trvat. Odhaduji 2-3 týdny.

Jak jsi dosáhnul levelu 39 tak rychle?
"No, byl jsem hardcore hráč videoher celý život, vyrostl jsem na hraní všech videoher pod sluncem. Před lety jsem si při hraní Maplestory, MMO RPG všimnul, že jsem dobrý v rychlém levelování a není to pro mě dřina. Takže, když vyšel Pokemon GO a zjistil jsem, že jediné co potřebuješ, je dostat se o level výš, bylo to snadné."

Máš speciální taktiku pro zisk XP? Jak dlouho každý den hraješ?
Ne, nic zvláštního, ale byl jsem prvním v mém okolí, kdo se zaměřil na zdokonalování zkušeností v chytání pokémonů. Propagoval jsem v Buffalu taktiku, která se zaměřuje na lovení pokémonů na Great a točené míče. Je to nejstabilnější bonus, který lze získat. Získat Excellent bonus bylo příliš těžké a nestabilní, aby se dal praktikovat.

Minimalizoval jsem spánek na 4 hodiny. Pracuji od 8 do 11hod každý den, a hraji od 12 do 19hod, 19:30 - 22:00 zpět k práci a poté opět ke hraní od 22:30 - 04:00. Chytám pokémony 10 hodin denně v pracovní dny a 15 hodin denně o víkendech.

Originál: "I minimized my sleep schedule to 4 hours a night max. I work from 08:00 – 11:00 AM everyday, grind from 12:00 – 19:00 PM, then go back to work 19:30 – 22:00, and then back to grinding again from 22:30 – 04:00. I shoot for 10 hours per work day, and 15 hours per day on weekends."
POZNÁMKA: Součet 10 hodin nevychází, někde bude v původním přepisu chyba.

=

Upřímně řečeno, věnuji tomu hodně hodin. Mohl bych asi levelovat rychleji chozením a líhnutím vajec, ale mám slabé nohy a neujdu velké vzdálenosti.

Je něco zvláštního v oblasti Buffalo? Velké spawny, vzácní pokémoni atd?
Ne, tady to není nic moc. Pokud budete cestovat k Niagárským vodopádům, které jsou blízko Buffala, můžete narazit na lepší spawny. Mám-li být upřímný, nikdy jsem se o to nestaral. Doufám, že časem ulovím všechno, co mi v Pokédexu chybí, díky změnám spawnů.

Když už o tom mluvíme, jaké je tvoje Pokedex skóre?
Je to 136, ale nikdy jsem nesledoval naplnění Pokedexu. Zaměřil jsem se hlavně na lov než abych plýtval čas na cestování. Chybí mi pokémoni jako Charizard, Kabutops, Omastar...

Kdo je tvůj Poke Buddy?
Právě teď Snorlax, ale upřímně chci za kámoše Pinsira, protože ten se mi líbil, když jsem byl malý. Nebažím tolik po silných pokémonech. Má síla spočívá v tom, kolik času jsem vložil do hry (a svého levelu), takže tomu nechávám volný průběh.

Co ti ještě ve hře zbývá udělat? Pořád tě hra baví?
Ty vole, jo, mám ji pořád rád. Víc než cokoli, miluji hraní s partou, se kterou hrajeme každý den a noc. Je to prostě úžasné. Smějeme se spolu celý den. Tím, že spolu trávíme hraním nespočet hodin do 4 – 5 ráno, jsme se velmi sblížili. Je nás tu 20, kteří vyjdou každý den lovit a bavit se a toto číslo pořád roste. Na jednu stranu mě baví hrát pro zisk XP, ale ve skutečnosti jsou to lidé kvůli kterým hraji. Když dosáhnu levelu 40, pokud to Nianticu nebude vadit, rád bych zkusil hrát hru za tým Mystic a Valor. Takže budu moci pomoci každému týmu a dobýt gym s kýmkoliv budu chtít a kdykoliv budu chtít.

Bojíš se, že tě někdo předběhne a dosáhne levelu 40 rychleji?
Ne, protože jsem nikdy nechtěl být nejlepší. Chtěl jsem jen být silný a být nejsilnější z mých přátel. Dokázal jsem to díky tomu, že moji přátelé byli tvrdí hráči a to mě donutilo hrát víc.

Musím se tě zeptat, kolik jsi ve hře utratil/utrácíš?
Utrácím tak 80 dolarů týdně (cca 2tis Kč/týden). Myslím, že jsem zatím ve hře utratil asi 700 dolarů (18tis kč). Všichni se nad tím samozřejmě pozastavují, ale utratil jsem 3-4 tisíce dolarů už za hru MapleStory a není to tedy pro mě nic nového.

O.k. nebyl jsem si jistý, jestli ti otázka bude příjemná. Takže když už teď vím, že ti nevadí... za co většinou utrácíš?
Ne, to je v pohodě. Peníze jsou peníze. Rád je utrácím ve hře. Kupuji hlavně lury, lucky egg a inkubátory.

Incense (návnadu) ne?
Ne, tak bohatý nejsem. Lury jsou potřeba na udržení komunity. Kupovával jsem incense (návnadu), když jsem ještě byl pod levelem 30, ale to bylo více běžných hráčů, kteří lurovali. Jak se hra více ztěžovala, zjistili jsme, že potřebujeme lurovat jako tým, aby XP získal každý.

Souhlasím! Staráš se hodně o komunitu?
Jj, samozřejmě, hrál jsem hodně her, kde je komunita je na nic. Právě tahle hra přivedla do mého života úžasné lidi. Celou dobu se snažím učit hráče na nižší úrovni, jak maximalizovat zisk XP a jak správně házet zakroucené míče na Great. Lovit každý den do 5:00 ráno jen sám by nebylo tak zábavné nebo spíš vůbec možné. Potřebujete mít kolem sebe zdravou komunitu, která vás bude provázet bok po boku.

Vaše skupina má 20 osob, což je úžasné - je hodně hráčů v Buffalu?
Ano, tohle jsou jen hardcore hráči. Vzhledem k tomu, že do naší skupiny každý den přidáváme nové hráče, kteří dosáhli levelu 30+, musí jich být víc než hodně. Nechápejte mě špatně, ostatní hráči pro mě také hodně znamenají. Jsou to úžasní lidé, kteří nás celou dobu podporují, ale prostě nemohou hrát tak hodně, jako my a je to naprosto pochopitelné.

Proč hraješ za holku a proč máš tak nízké skore za Jogger medaily?
V místě kde hraji, není žádná trasa do kola – okruh. Takže velmi snadno zevšední a tak chůze není zrovna populární. Navíc mám velmi slabé nohy. Je to prostě přímka, takže jste uprostřed a chodíte 3 kroky doleva nebo doprava, podle toho, který PokéStop chcete vytočit. Někteří hráči v mém okolí mají vylíhnuto více než 1.400 vajec. Takže hra jde hrát určitě různě.

Já se zaměřuji na lov a těch pár PokéStopů. 9,5 z 10 mých hodů jsou Great kroucené míče. A hraju za holku, protože upřímně prostě vypadají lépe. To je celé.

Jedna rychlá na závěr: bitvy hráč proti hráči nebo obchodování?
Myslím, že bitvy hráč proti hráči by byly pro komunitu jako celek více vzrušující.

Chcete vědět, kdy dosáhnete stejného levelu? Použijte kalkulátor levelů nebo se podívejte, kolik musíte posbírat XP do konce hry.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..