IV Calculator - kalkulátor

Co je IV calculator

IV Calculator (kalkulátor) je nástroj, který vám umožní odhadnout budoucí sílu pokémona. Jeho aktuální sílu určuje CP. Ale i skvělý pokémon s dobrým CP nemusí mít dobrý potenciál do budoucna. Co naplat, když vlastníte Vaporeona, který má CP 1800, ale nikdy nedosáhne maxima. Přitom jiný Vaporeon s CP např 1600 může v budoucnu mít vysněných CP 2800. Jak to poznat?

Základní funkcí je Appraisal. Ten určí orientační hodnoty. Pokud chcete přesné hodnoty musíte použít tzv IV calculator (kalkulátor).

Proč je IV calculator důležitý?

Kvalitní pokémon (s dobrým IV) bude mít vždy vyšší CP než nekvalitní a to v rámci stejného levelu. Pokémon může mít jen takový level jako ten ve kterém aktuálně jste. Jste-li v levelu 25, může i on dosáhnout také +/- level 25. Čím vyšší level bude pokémon mít, tím větší rozdíl v CP byste viděli.

Jak používat IV calculator

IV Calculator (kalkulátor) stačí naplnit daty.

  1. Vložit/vybrat jmého pokémona
  2. Vložit aktuální hodnotu CP
  3. Vložit aktuální hodnotu HP
  4. Vybrat hodnotu prášku (dust), který potřeba na další Power Up
  5. Vybrat, zda již byla použita funkce Power Up (Powered)
  6. Spočítat - Calculate

Upřesnění hodnocení

V hodnocení appraisal dostáváte infomaci, co má pokémon nejlepší. Např útok (Att), obranu (Def) či výdrž (HP). Popř chválí 2 z nich. Doporučuji je zaškrtnou před výpočtem. Dosáhnete přesnějšího odhadu.

Jak číst výsledek

Jak víte, power up probíhá jako levely, jejich 40 a jdou po půl levelech. Jejich tedy jakoby 80 (1 - 1,5 - 2 - 2,5 atd). Několik power up po sobě stojí stejně prášku a sladkostí. Pokud si nepamatujete, zda je to 2. nebo 3. atd power up, který tolik stojí těžko určite v jakém levelu zrovna pokémon je. Pokud to víte, dostanete přesnější informace popř si je spočítáte po dalších power up, kdy si už všimnete, že se hranice prášku právě zvýšila.

Pokud víte, že jste POWER UP např. za 4.000 prášku ještě nepoužili, pak můžete doufat v maximum, které kalkulátor uvede. Jinak to může být i uvedené minimum.

Kalkulátor používá historii výsledků, kterých hráči dosáhli. Může se tedy občas stát, že konkrétní hodnoty nedokáže zpracovat. Často se tak stává u prvního stupně. U druhé a třetí evoluce má výsledků již dost.


Test Nidoqueen, úžasných 89%!

Vyhodit všechny pokémony se špatným hodnocením?

NE resp jen pokud máte lepšího s vyšším CP s dobrým útokem. Pokud budu mít dva stejné pokémony se stejným CP a různou kvalitou, budu vědět že power up mám používat na toho s lepším hodnocením. Jeho maximum prostě leží výš i za tu cenu, že nyní má nižší CP a bude to stát více.

Na druhou stranu při dobývání přátelského gymu jsou potřeba tak silní pokémoni jak jsou silní ti co už v gymu jsou. Což může být často velice nízké číslo. Je dobré mít i slabší pokémony. (Často je snažší boj 1:1 než jedním silným muset poradit rovnou dva co brání, aby se přestiž zvedla o pořádný kus).

Šok na konec!

Nejlepší a nejhorší pokémon podle tohoto hodnocení má pouze 10% rozdíl v CP. Do levelu 15 nemá cenu tohle vůbec řešit. Pokemony, které nasbíráte případně evolujete do levelu 15 později všechny vyhážete, protože budou příliš slabí. Od levelu 30 už je dobré evolovat jen to nejlepší, abyste pak v levelu 35 nelitovali. Doporučuji řídit se především útoky a přečíst tento článek: NEJLEPŠÍ POKÉMON - APPRAISAL, IV CALCULATOR, CP, HP NEBO ÚTOK?

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..