Chytání pokémonů

Jak chytit pokémona nejsnáz? Jakmile na pokémona v mapě kliknete dostanete se to režimu chytání. Vpravo nahoře vidíte AR, to doporučuji vypnout - pokéma uvidíte v mapě a nikoliv v reálném světe. Chytání bude podstatně jednodušší a ušetříte baterii. Tuto funkci občas použijte jen pro spestření chytání. :)

Na výběr budete mít časem z těchto balonů:

 názevzvýšení šance o proti základnímu
Poké Ball0%
Great Ball+10%
Ultra Ball+20%

Z tabulky vidíte, že Ultra Ball zvyšuje šanci na chycení o cca 20%. Nezaručuje tedy úspěch, jen zvyšuje pravděpodobnost. Stále se může stát, že ani na 4. pokus pokémona v Ultra Ballu neudržíte a naopak nevylučuje možnost, že obtížně chytnutelného nechytnete do základního červeného.

Zjednodušená praxe je taková, že čím víc daného pokémona chcete, tím lepší poké ball použijete popř v kombinaci s malinou.

Velikost kroužků při chytání

Čím menší kroužek, tím větší šance pokémona chytnout. Počkejte si až bude kroužek, co nejmenší a pak ho zasáhněte. Máte vyšší pravděpodobnost, že ho v míčku udržíte. Zdá se vám to nelogické? Logika je v tom, že zároveň se snižuje možnost zasáhnutí na Great popř Excellent a tím i získané XP za chycení. Takže je to něco za něco. Pokud jde o chycení, jednoznačně preferujte menší kroužky. Pokud vám jde o XP, pak největší (lépe se trefíte na Great).

Barva kroužků při chytání

Zelený kroužek je základ, nejsnažší chycení. Žlutý je obtížnější a červený je už opravdu výzva. Opět platí, že s červenou barvou je čas začít používat lepší balóny. Ovšem s výjimkou jejich plácání např na Pidgeye a podobné experty, kdy je Ultra Ballů opravdu škoda!

Maliny na chytání?

Maliny jsem ze začátku hry vyhazoval. Přišly mi zbytečné. Jak roste obtížnost hry a stále častěji jsou kroužky červené konečně pochopíte k čemu maliny jsou. Na zelené kroužky nemají smysl. Na všechny ostatní ano. Není to pravidlem, ale často po použití maliny se z oranžového kroužku stane žlutý popř zelený. Roste tedy šance na chycení. Také po vyskočení z míčku se může obtížnost změnit, většinou šance rostou. Pokud při chycení byl kroužek žlutý, po úniku je stejný nebo někdy zelený.

Vyzkoušejte simulátor chytání pokémonů - můžete vidět jak šance rostou na základě zvoleného pokémona, míče a barvy kroužku.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..