DPS aneb co je nejsilnejší útok

Otázka: DPS aneb co je nejsilnejší útok
od: bufophoenicurus® » út 17. 01. 2017, 08:22

Ahoj, už delší dobu mi vrtá hlavou jedna věc a to je DPS u sekundárních útoků vs údaje o útocích ve hře. Vím, že DPS je přepočtený damage za sekundu, ale má to opravdu reálnou vypovídající hodnotu? Totiž mám třeba tři Tangely na velmi blízkých CP i levelech (CP1234-1255). Podle pokedexu tady i jinde, by měla mít nejlepší sekundární útok Power Whip s DPS 25,0 (hra uvádí 70).

Druhý nejlepší útok dle DPS je Solar Beam s DPS 24,49 (hra uvádí 120).

Už několikrát jsem měl možnost použít dvě tangely za sebou na jednom a tom samém vaporeonovi a naprosto bez diskuzí je Solar beam mnohem lepší, než Power Whip! Power Whip je sice rychlejší a primárním útokem můžu útočit prakticky hned po použití sekundárního, ale pokud bych měl porovnat čas, za který proběhne Solar beam s časem Power whip+sekundou primárního útoku, stejně z toho v součtu vyleze mnohem líp Solar Beam.

Jo, Solar beam trvá déle, takže i když v přepočtu na vteřinu způsobí nižší damage, tím, že je delší, je ve výsledku daleko efektivnější....

Proč se ptám - mám třeba Machampa, u kterýho mi vylezl ocelový primární útok a Stone edge (DPS 25,81) jako sekundární. Dle DPS jsem toužil po Cross Chop s DPS 30,0 (celkově jsem chtěl oba bojový útoky). Takže jsem ho zatím nechal plavat. Ale když jsem si před pár týdny vyhnal Prime ape nad CP 1800 a udělal prvních pár pokusů na Snorlaxovi, celkem mě zklamalo, že tenhle Cross Chop i když je super efektivní prakticky moc života neodebere. Nemám možnost tenhle útok porovnat s jiným - třeba na dvou stejných Machampech, kde by jeden měl Cross chop a druhý Stone edge, ale skoro bych se vsadil, že stone edge odebere ve výsledku víc HP protivníka (odhlédněme od efektivnosti), než Cross Chop.

Zkoušel jsem si dát do profilu na zkoušku třeba dva Machampy s IV 000 na 30.lvl (CP 2139, HP 131, dust 5000) a podle profilu, pokud bychom odhlédli od toho, na koho se útočí a vzali základní výsledky, tak má být Cross Chop lepší. Ale je to tak? Protože třeba u tý Tangely Solar beam má taky nižší DPS a přitom způsobí víc škody a je daleko dřív dobojováno! A za situace, kdy se sekundární útok povede nabít dvakrát za zápas, je to už hodně znát, jestli jsem použil Power Whip nebo Solar beam.

Cross Chop nemá porovnání, ale není to v principu to samý?

Čím se tedy potom řídit, pokud z hlediska zápasu DPS zas takovou vypovídající hodnotu nemá? Jo, chápu, že když bude Cross chop nebo Power whip trvat jen třetinu vteřiny oproti Solar beamu, který má tří vteřinovou animaci, že v přepočtu na dmg/sec je lepší power Whip, ale do souboje, kde mi trvá určitý čas sekundární útok nabít, bych vzal radši to, co ve výsledku způsobí víc škody bez ohledu na délku animace... .

Snad neplácám nesmysly, ale snad ne

Počet odpovědí: 5 | poslední aktualizace: čt 19. 01. 2017, 11:29
od: clay01a® » út 17. 01. 2017, 08:56

DPS je alfaomega z hlediska účinku, další kritérium je rychlost nabití - rozdělení útoku. Ono to krásně vychází.

Solar Beam 25 DPS - 120
Power Whip 25 DPS - 2x70 = 140

Tady vidíš,že Power Whip je sice o něco silnější (pokud použiješ dva za sebou), avšak je potřeba delší čas k vyvolání útoku 2x. Proto v přepočtu na vteřinu je to víceméně stejné.

Osobně mám dělené o něco raději, protože když potřebuju protivníka dorazit stačí rozdělený útok a nemusím čekat dlouho než se nabije Solar Beam, nehledě na to, že zrovna Solar Beam trvá opravdu pekelně dlouho než protivníkovi začně ubližovat (dlouhá animace). *cert*

 
od: bufophoenicurus® » út 17. 01. 2017, 09:04

To jo, ale power whip je taky nedělený. jeho nabití trvá stejně dlouho jako nabití Solar beamu. to samé u Stone Edge vs Cross chop. A přitom myslím, že Solar beam způsobí rozhodně větší škodu. A Stone Edge bude asi taky lepší, než Cross Chop, což?


 
 
od: clay01a® » út 17. 01. 2017, 09:26

chybka :) Tak to bude tím, že prostě whip je rychlejší na provedení a stihneš jich více za stejný čas. Když to vezmeš jak dlouho trvá Solar Beam - myslím, že od chvíle kdy ho chci použít v pohodě uplynou 3sec než k útoku dojde. Whip je možná okamžitý (teď si nevzpomínám).

Ta jednotka DPS je seriózní a ověřená. :-D

 
od: bufophoenicurus® » út 17. 01. 2017, 09:47

Ouky douky

 
od: Wrathie » čt 19. 01. 2017, 11:29
Ta jednotka DPS je ale opravdu jen prepocet zraneni v case. Takze pokud je Whip kratsi, bude pusobit o lehounce vic dps nez Solar, ale bude to dps pusobit jen chvilku. Potom bude mozny dal dmgovat jen pomoci prvniho utoku, ktery ma mnohem mensi dps. Kdezto Solar ma temer stejne dps, ale trva dele, tzn vic vterin, tzn vic dmg.
Nejlepsi Att moveset pro Tangelu je tedy samozrejme Vine Whip a Solar Beam.
 
 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..