2. generace vyjde nejspíš na jaře

Otázka: 2. generace vyjde nejspíš na jaře
od: molceon® » st 07. 12. 2016, 10:38

Já jsem ve žlutým a momentalně v rakousku není vůbec problém, naopak tu naražím na gymy žlutých co mají 10lvl a nejslabší pokemoni tam nejdou pod 2500 cp, takže docela mazec..

Spíš ale pro hráče samotáře bych ocenil nějakej duel systém, což si myslím že na srazy a nějaky turnaje bude fakt dobrý.

Dnešní aktualizace je sice fajn, ale ten hromadnej transfer tam měl být už dávno, snad jedina omluva je že trošku více zatěžuje servery, ale teď jak odešlo spoustu hráčů tak si myslím, že to bude v pohodě.

Co se týče druhé generace, pochybuju že vyjde teď v prosinci.

Musíte si uvědomit, že je potřeba 100 pokemonu vymodelovat do 3D a ještě jim udělat animace, což fakt není sranda a i u větších vývojářů to zabere měsíce práce. Zadruhé je potřeba vybalancovat síly těchto pokemonů, což taky zabere čas. Sám dělam 3d grafiku a něco vymodelovat a nahodit textury a shadery může zabrat fakt strašnou dobu i ve více lidech.

Dalším důvodem proč si myslím že 2. generace vyjde na jaře je aktivita, přes zimu se prostě nikomu ven nechce, naopak na jaře budou venku všichni. Teď běhat v -5 C po venku a chytat nové pokemony budou jen tryhardi, ale oni tu hru dělají pro širokou veřejnost. Chápu, že je to zklamaní, ale šance, že vyjde druhá generace je tak 5% se vší slušností.

Počet odpovědí: 16 | poslední aktualizace: po 12. 12. 2016, 19:36
od: BufoPhoenicurus® » st 07. 12. 2016, 11:14

Tak dokud druhá generace nevyleze, všechno budou jen spekulace . na druhou stranu plánují to evidentně již docela dlouho. pár zajímavých proti argumentů jsem četl tady:

http://risingflames.cz/druha-…nerace-v-pokemon-go-jiz-brzy/

Doplnil bych k tomu, že hodně lidí žehrá na to, že když se dostanou na level 30+, že to přestává být zajímavý a takových hráčů je celkem dost a doela dost jich asi přestává i hrát. Tohle by byl zajímavý krok, jak je ve hře udržet. Pokud by to mohli spustit už teď, asi by bylo chybou čekat řekněme do května, to tu hru už nebude hrát řada vyšších trenérů. Sice přichází zima, ale při snížení času hraní by to naopak pro mnohé mohlo být zábavou na celou zimu...

Osobně bych druhou generaci (za předpokladu, že je připravena k vypuštění) čekal spíš dříve, než s odklady. Přijde mi to logičtější. Jestli je připravena je otázka.

uvidíme, v klidu si počkám

 
od: clay01a® » st 07. 12. 2016, 11:24

díky oběma za názor. Spekulace mě baví. :)

Jsem zastánce toho názoru, že prosinec je hře zatím více než jindy. První podseknutí mé větve bude, pokud se v nadházející aktualizaci neukáže nic nového ve smyslu 2. generace. Počkejme na rozbor aktualizace. :)

Proč vadí zima? Je snad na Floridě -30°C? V Ásii monzuny skončili a je tam právě teď největší sezóna. Nevím jakým zdrojem příjmů je evropa, že by kvůli ní riskovali stop stav pro celý svět. Navíc ne celá evropa mrzne. A Rusko nebude zdrojem příjmů. *smich*

Hromadné označování mělo už být dávno. Ta půlhodina po evoluci mě fakt štve a dokázal bych jí využít jinak, zatím to ovšem patří/lo ke hře.

3D modelování opravdu je práce pro celý tým na měsíce. Ten tým asi nebude dělat nic jiného než právě to modelování popř jinou grafiku a pokud víme tak poslední grafiku/modely/animace už budou mít cca rok hotové a že by za tu dobu nestihli 100 pokémonů? Já myslím, že to mohli stihnout. Podle mého je reálné, aby jeden člověk dokázal vymodelovat jednoho pokémona (o kterém má kompletní grafickou představu) za jeden až dva pracovní dny. Určitě to nedělá jeden člověk a další už mu dávno připravují textury.

 
od: BufoPhoenicurus® » st 07. 12. 2016, 11:50

spekulace mě taky bavěj, no byla by to sranda.

za ten hromadný transfer budu taky rád, samotnýho mě to taky nebaví. Ochranu proti odeslání oblíbených pok. tam doufám nechali, to pak hned otestuju.

Co by mě ale zajímlo je, jestli se neblíží nějakej vánoční event - double XP/candy/dust.... bylo by fajn vědět to dopředu, kdy co bude, aby se s tím dalo počítat.

 
od: clay01a® » st 07. 12. 2016, 12:13
BufoPhoenicurus: Co by mě ale zajímlo je, jestli se neblíží nějakej vánoční event - double XP/candy/dust.... bylo by fajn vědět to dopředu, kdy co bude, aby se s tím dalo počítat.
Od posledního eventu candy sbírám a neevoluju :-D vydržím min do Vánoc
 
od: BufoPhoenicurus® » st 07. 12. 2016, 12:42

to bych celkem taky rád, ale dochází mi místo pro pokemony.... a je otázkou, jestli to má teď smysl. když jsme u těch spekulací, tak pokud bude nejbližší event "jen" na double candy, tak si s XP nepomůžu. Pokud na double XP, bylo by to faj.

jako je fakt, že teď honem evolvovat nemusim, můžu pidgey apod vyházet, když přijde druhá gen. a počkat si s evolvováním na double xp. Pidgeye a pod pak nasbírám fofrem

 
od: molceon® » st 07. 12. 2016, 12:45

Čas evoluce nechají, tam jde o zisk u lidí co dělají mass evoluce a tam se u lucky egg každa vteřina počítá, takže tak k evolucím.

Já spíš čekám na ty duely, mohlo by to fungovat formou online souboje, přidáte si kamaráda do friend listu a vyzvete ho na duel a pokud je online tak prostě zápásíte, což by bylo super protože by pokemon go měl smysl i doma v teple u krbu.

Přidat duely přímo do mapy by bylo těžké, leda že by se duelovalo v gymech ale to by bylo celé takové zmatené. Navíc pochybuju že po celém světě přidají nové místa na duely, spíš to vyřeší takhle online + friend list, což je fakt nenaročné řešení.

Tady je samozřejmě možnost toho zneužívat v prospěch nějakého levelingu, takže by za ty duely opravdu nic nebylo, jen for fun :)

Udělat ten script na duely s kamošem online není navíc vůbec těžké, zabere to jednomu člověku maximalně dva dny. Navíc to posílí to, že si budete moc zahrat proti kamarádům co bydlí dál od vašeho bydliště. Samé výhody pro komunitu.

Další věc co bych uvítal je Candy book, nějaka založka kde se můžeme podívat na všechny naše candy a podle toho se rozhodnout jaké pokemony chytat, já osobně všechny pokemony posílam na candy jakmile se mi zapíšou do pokedexu. nechávam si jen silné CP a ty co mají potencial, ale třeba jediného porygona 60 cp jsem hned poslal do salámu :D

 
od: BufoPhoenicurus® » st 07. 12. 2016, 13:16

TAK KDYŽ JSME U TEORIE, tak já bych asi osobně nejvíc uvítal nějaké "zapasnické listy/nastavení" pro navyšování gymů. Prostě něco v tom smyslu, že když přijdu do přátelského gymu a budu chtít navyšovat prestiž, abych třeba jednoduchým přejetím prstem filtroval pokémony podle CP. Třeba bych si sjel na CP 1200 a vyšší by se mi nezobrazovali a automaticky by se mi k boji nabídli pokémoni s CP z aktuálního výběru.

Nebo když by udělali nějaký zápasnický list, kam bych si moh "zafajfknout" třeba elektrický pokémony na vodního protivníka a díky filtru výše by se automaticky nabízeli k boji ti dle filtru.

Prostě něco v tomhle smyslu. nebo úplně obyčejnou pamět na naposledy použité pokémony, abych při pětinásobném zvyšování gymu nemusel pět krát ručně vybírat šest pokémonů....

 
od: clay01a® » st 07. 12. 2016, 14:26

BufoPhoenicurus: TAK KDYŽ JSME U TEORIE, tak já bych asi osobně nejvíc uvítal nějaké "zapasnické listy/nastavení" pro navyšování gymů. Prostě něco v tom smyslu, že když přijdu do přátelského gymu a budu chtít navyšovat prestiž, abych třeba jednoduchým přejetím prstem filtroval pokémony podle CP. Třeba bych si sjel na CP 1200 a vyšší by se mi nezobrazovali a automaticky by se mi k boji nabídli pokémoni s CP z aktuálního výběru. Nebo když by udělali nějaký zápasnický list, kam bych si moh "zafajfknout" třeba elektrický pokémony na vodního protivníka a díky filtru výše by se automaticky nabízeli k boji ti dle filtru. Prostě něco v tomhle smyslu. nebo úplně obyčejnou pamět na naposledy použité pokémony, abych při pětinásobném zvyšování gymu nemusel pět krát ručně vybírat šest pokémonů....

jj, nemám rád, že musím mít pokémony popsaný jaký mají útoky. Kdyby u vstupu do gymu byla možnost filtrace podle cp a podle typů útoků co chci použít, bylo by to pro mě obrovský plus a úspora času. a kdyby ne, tak alespoň ať si pamatuje poslední výběr se kterým jsem do toho gymu lezl. *smich*

Duely mě až tak nelákají. Revive nemám tak často na zbyt, tak proč bych to vůbec dělal? Jedině pro zisk XP. Hra mě baví, ale zase nejsem neomezený fanda. :) Ovšem ten seznam přátel by mohl být fakt dobrý, taková onlinovka u krbu - tady na foru se hecnout a pak si to rozdat. *smich* I tak by to asi chtělo domyslet, pač nevím jak by se to líbilo hráči na levelu 20, aby se utkal s mým Gyradosem s CP nad 3.000.

Na druhou stranu obdivuju promyšlenost hry. Za začátku jsem kroutil hlavou, kdo může plácat tolik prášku a kde ho vezme. Jak se levely prodlužují, tak věřím, že na konci bude prášku nadbytek. Osobně už investuju 7.000 za jeden Up a zase tolik u toho nebrečím. *smich*

 
od: molceon® » st 07. 12. 2016, 15:31

My o vlku a zrovna Niantic vydal prohlášení

http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/sprint/

 
od: clay01a® » st 07. 12. 2016, 15:48

molceon: My o vlku a zrovna Niantic vydal prohlášení http://pokemongo.nianticlabs.com/en/post/sprint/
ha, mám tě! *smich*

 
od: bufophoenicurus® » čt 08. 12. 2016, 08:05

12.12. to je za dlouho :-D ;)

 
od: molceon® » čt 08. 12. 2016, 08:50

No zase si neplést pojmy, oni 12.12 mají oznámit kdy druhá generace vyjde, ne že vyjde teď 12.12 jak si všichni myslí, uvidíte že tu druhou generaci ohlásí na Jaro..

Teď vyjde na prosinec event na legendarní pokemony Zapdos, Moltres, Articuno a na Silvestr Mewtwo kterej pujde chytit po půlnoci jako tomu bylo v traileru. :D

 
od: clay01a® » čt 08. 12. 2016, 10:02

molceon: No zase si neplést pojmy, oni 12.12 mají oznámit kdy druhá generace vyjde, ne že vyjde teď 12.12 jak si všichni myslí, uvidíte že tu druhou generaci ohlásí na Jaro.. Teď vyjde na prosinec event na legendarní pokemony Zapdos, Moltres, Articuno a na Silvestr Mewtwo kterej pujde chytit po půlnoci jako tomu bylo v traileru. :D
jj, taky v tuhle verzi teď aktuálně věřím :) Nakonec bude nejvíce reálný termín, který byl známý úplně na začátku tj květen 2017. Na legendární jsem zvědavý. Trošku se bojím toho Silvestrovského... to jako fakt budu muset na Václavák a nebude stačit být v té naší díře o velikosti 100 domů? *nevi* to se mi moc nechce...

On ten Mew ani není žádné terno, má hlavně sběratelskou hodnotu. *smich*

 
od: bufophoenicurus® » čt 08. 12. 2016, 10:31

Silvestry v Praze vyslovene nesnáším. Když můžu, zdrhnu na chalupu do lesa. A na půl noc do největšího místního města? tam se asi Mew neobjeví....

 
od: hrozivec® » čt 08. 12. 2016, 11:02

chtělo by to víc informací, třeba se 12/12 dočkáme. Nechce se mi jet na blind do Prahy jen kdyby a taky bych nerad o Mewa přišel. Hádám, že to bude víceméně jednorázová akce jednou za rok.

 
od: molceon® » po 12. 12. 2016, 19:36

Já to říkal, 2. generace je technicky nemožná je za tím fakt obrovská práce, první generaci chystali skoro 3 roky.. budeme rádi že bude na jaře, ale já mám svůj odhad. 2.generace vyjde těsně před letníma prazdninama.

Do té doby se to bude tahat.
Dnes oznamený baby pokemoni
Event s legendarníma pokemonama Zapdos, Molstres, Articuno

Event s Mewtwo

Event s Mew

Nové custome věci a skiny

Shini pokémoni

Tímhle nějak zapatlají díru než vyjde 2.generace v létě. Díky za pozornost.

 
 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..