Nejlepší movesety

Otázka: Nejlepší movesety
od: rasputins11® » st 18. 01. 2017, 07:09
Ahoj. Zajimalo by me, ze ktere stranky nebo aplikace vychazite, kdyz chcete zjistovat, jak dobre ma pokemon movesety. Protoze zdroju je dost a docela se i lisiDiky za info.
Počet odpovědí: 22 | poslední aktualizace: čt 02. 03. 2017, 18:01
od: clay01a® » st 18. 01. 2017, 07:39

na aplikace jsem zatím nenašel odvahu, taže zjišťuju zde: https://pokeassistant.com/main/ivcalculator?locale=en

Move sety podle sebe resp kouknu do pokédexu a jejich sílu v dps a to mi stačí. Nepotřebuju, aby mi někdo určil, že moje oblíbená kombinace útoků je na nic. *smich*

 
od: rasputins11® » st 18. 01. 2017, 16:19
V odkazu cos poslal se zjistuje velikost IV ne? Jak to souvisi s utoky?🤔😊
 
od: clay01a® » st 18. 01. 2017, 18:27
Promiň, myslel jsem, že jsem tam zahlednul dotaz i na IV. Asi kvůli tomu, že pro mě je IV klíčové a u útoků řeším hlavně jakou mají sílu popř typ, když stojím o konkrétní.

Ty útoky tě zajímají kvůli vyvážení, abys byl max efektivní proti typickým pokemonum, které na tebe platí? Nebo takovou tu klasiku nejlepší na obranu a nejlepší na útok?

Tohle jinak neřeším. Vše se dá zvládnout silou. I když je potřeba navyšovat prestiž.

Není problém to najít. Redditu můžeš věřit nejvíc.
 
od: rasputins11® » st 18. 01. 2017, 19:09
Resim to kvuli tomu, ktere vylepsene pokemony si nechavat. Napr mam 7 vylepsenych pokesu s dobrym IV a fuznymi utoky, jak poznam ten nej? IV resim samozrejme taky. Ale utoky jsou nemene dulezite. Na te strance kde zjistujes IV, tak koukam ze v dolni casti jsou take utoky. Ale nejsou tam kombinace. A nektere jsou tucne a nektere ne. Co to znamena?
 
od: rasputins11® » st 18. 01. 2017, 20:44
A Reddit je co?
 
od: clay01a® » st 18. 01. 2017, 21:26
Tady to máš komplet
https://www.reddit.com/r/TheS…s/4wc2ig/optimal_movesets_v2/
 
od: rasputins11® » pá 20. 01. 2017, 13:13

ještě se zkusím zeptat jinak a na konkrétním případě, to je asi nejlepší. Rhydon - má dva základní útoky (Mud Slap a Rock Smash) a tři pokročilé (Stone Edge, Megahorn, Earthquake). Každý z těchto všech útoků má nějaké DPS. Tomu rozumím, al mě by zajímalo, jaké je pořadí těchto šesti kombinací útoků dle nejvíce poškození. Který je první, druhý, atd. až šestý. Jak se to dá určit? Mám např. u svého Rhydona útoky Rock Smash a Eartquake, jaký je tedy z těch šesti v pořadí?

Např. u Gyaradose je to jednoduché, protože tam je základní útok jenom jeden, takže je jasné, že tam se to řídí jen podle sekundárního útoku, ale u pokemonů, kteří mají základní útoky dva je to trochu složitější.

 
od: bufophoenicurus® » pá 20. 01. 2017, 14:19

Podle mě jak píše Clay není podstatný, jestli máš nejlepší kombinací útoků, ale na jaké typy pokémonů si takového Rhydona pěstuješ.

Uvažuji tak, že máš nějakého pokémona, který je nějakým typem.... a na něj sjou účinný nějaký útoky. Když jdeš do gymu bojovat, stojíš o to, aby soupeřovy útoky na tebe byly co nejméně efektivní a zároveň aby tvoje útoky byly co nejefektivnější.

Proto třeba s Jolteonem jdeš sejmout vaporeona. S vaporeonem jdeš na Rhydona apod.

U těch pokémonů, kteří mají víc kombinací útoků přemýšlím nad tím, na co ho budu používat. Totiž, co většinou v gymu potkáš? Vaporeon, Rhydon, Snorlax a Dragonite jsou asi úplně nejčastější. Tedy pokud jsi v situaci, že máš shodné pokémony se stejně dobrým IV, ale různými útoky, zvol si k powerupování toho, který bude nejúčinější na tyhle čtyři nebo na některého z nich.

Hodně dobrý je místní "profil" (vpravo nahoře). Můžeš si tam naházet svý pokémony včetně útoků a pak si zobrazit třeba Rhydona a uvidíš, který z tvých pokémonů je na jeho sundání momentálně nejlepší. (A není problém si u všech nastavit takové CP, jako by měly na levelu 30 a podle toho uvidíš sám, co má smysl a co nemá).

Jinak má samozřejmě Clay pravdu, že silou jde všechno .

 
od: bufophoenicurus® » pá 20. 01. 2017, 14:22

Víš co by mě zajímalo? Proč tam u Cloystera, Dewgonga apod mají jako ideální kombinaci Ice Shard s Blizzardem, když Frost breath je účinější a řekl bych i rychlejší. Co mám možnost to porovnávat na obojím, tak Ice shrad za mě nic moc. Cloystera s Blizzarrdem kvuli tomu nevyhodim, ale Frost breath je podle mě lepší.

 
od: clay01a® » pá 20. 01. 2017, 15:21

oni tam zohledňují spoustu věcí. Jednak kolikrát stihne zaútočit v rámci 100sec, co může maximálně boj trvat, taky rychlost nabíjení útoku a ještě počítají, že počítač použije útok max jednou za dvě vteřiny. Vzal jsem to jen v rychlosti... pročti to tam :)

Kouknu na to později :)

 
od: rasputins11® » pá 20. 01. 2017, 16:05

to máš sice pravdu, že je důležité jaký pokemon proti jakému bojuje. A ze napr. Jolteon je super na Vaporeona, o tom žádná. O to se nepřu, ale právě ten konkrétní Jolteon může mít několik kombinací útoků, a který z nich je právě nejlepší, který druhý v pořadí, atd......Protože mám pravě třeba několik Jolteonů s podobným IV a teď kterého si nechat a tunit. Protože přece každý jolteon je dobrý proti Vapíkovi, ale nějaký udělá více škod něž jiný.

Jolteon je ale zrovna blbý případ, protože tam je to jasné, když má jen jeden základní utok a 3 sekundární, takže tam je jasné 1. v pořadí je Thunder Shock - Thunder, 2. Thunder Shock - Thunderbolt a 3. Thunder Shock - Discharge.

Ale např ten Rhydon? Tam mám tuto kombinaci: Rock Smash - Earthquake. Jaká v pořadí v rámci Rhydona? První, druhá, třetí, čtvrtá, pátá nebo šestá:)

Nebo se ptám blbě a nechápete mě co mám na mysli?:)

 
od: bufophoenicurus® » út 24. 01. 2017, 08:24

Ale ne, chápu tě, ale asi na to nemám odpově%d. Prostuduj ten link, co posílal Clay, tam najdeš doporučený nejlepší kombinace. Určitě to můžeš porovnávat i z místního pokedexu, dke máš u každýho útoku DPS - takže z tohohle hlediska nejvyšší kombinace DPS jsou nejlepší. Ale to je právě to....záleží, na co toho pokémona budeš používat.

Rhydony mám asi tři. Dva mají Rock Smash a Earthquake a třetí je čistě zemní.

První dva používám na normální typ pokémonů, protože na ně je účinny bojový útok. Čistě zemního bych použil třeba na Jolteona, kterýho občas někdo do gymu dá. Ale nejradši bych Stone edge, primární útok by mi byl celkem jedno-viz výše .

Nevím, v jakém jsi levelu, ale nějakého s dobrým IV si zvol. Až budeš na vysokých levelech nad třicítkou, tak tam ti další level bude trvat tak dlouho, že se vždycky budeš moct vrátit a namaxovat si hromadu pokémonů

 
od: clay01a® » čt 26. 01. 2017, 11:06

tak opravdu je to prostě tím, jak útoky dokáže použít počítač. Málokdy je ten nejlepší moveset stejný na útok i obranu gymu. Sehnal jsem kompletní záznamy, které se shodují se záznamy Silph Road a chystám se je rovnou promítnout do našeho Pokédexu. :)

 
od: clay01a® » pá 27. 01. 2017, 08:47

už je to v našem místním pokédexu http://www.pokemongodex.cz/pokedex/

Data jsou ze Silph Road, takže ta maximálně ověřená :) Je to dokonce včetně Weedla atd :-D Nejen nějaký TOP10, co se většinou všude prezentuje.

 
od: rasputins11® » ne 29. 01. 2017, 09:42
Silph Road znamena co? Nejaka stranka rimo od Niantiku? Jinak je to urcite super, akorat by tam mel byt zohlednen i ten STAB bonus u tech shodnych utoku s pokemonem. Preci jen 25% navic k utoku je dost😊 Podle me asi nejlepsi na toto zjistovani damage movesetu je ten online excel od Reddit uživatele Professor_Kukui. ZNATE?

 
 
od: pepazdepa » st 01. 02. 2017, 19:51

U Rhydona je to snadné. V útoku i v obraně je nej Mud Slap + Earthguake nebo Stone Edge .... megahorn a Rock Smash nebrat. U jiných pokémonů je to většinou různý, podle toho jestli pokemona použiješ na obranu nebo útok. Je to dáno hlavně tím, že základní útoky jsou ři obraně všechny stejně rychlý a v útoku jsou různě rychlý :)

 
od: okioky® » st 08. 02. 2017, 01:39
Stále to není komplexní vyhodnocení účinnosti. Musí se počítat i s tím, že při použití sekundárního útoku se protivníkovi částečně nabije jeho sekundární útok a tím se mu jeho spuštění urychlí, ale chápu, že by ten výpočet byl pak podstatně složitější. Navíc sekundární útok není mnohdy možné používat přesně ve chvíli nabití, jak s tím počítá tabulka, kvůli dostatku času na efektivní uhýbání, ale je to opravdu individuální podle protivníkových útoků. Uhýbání před slabými rychle nabíjeným útoky se naopak většinou vůbec nevyplatí atd. Čili optimální strategií boje může být i tabulkově horší varianta útoků nakonec využita stejně efektivně jako ta tabulkově lepší. Obecně si myslím, že jsou ty sekundární útoky dost přeceňovány, snad až na pár těch ultrasilných, ale ty se zase nehodí do obrany kvůli snadnému uhýbání před nimi.
 
od: rasputins11® » st 08. 02. 2017, 15:26
Samozrejme utoky jsou hodne individualni. Jak pises zalezi na mnoha faktorech. Ale necim se clovek ridit musi. A ta tabulka je ciste podle velikosti poskozeni. Sloupec M chapu, ale nechapu sloupec O. Jak na to cislo prisli? Je mi jasne ze je to zakladni utok + sekundarni, ale nejak mi to pocetne nevychazi. Vite nekdo , jak se to presne pocita? Diky za info
 
od: rasputins11® » st 01. 03. 2017, 23:18
Tak qsi nikdo nevi😎🤔
 
od: clay01a® » čt 02. 03. 2017, 07:46

kombinace movesetů se počítají podle toho, kolik škody napáchají, aůe i toho jak efektivně dochází k nabíjení. Všimni si, že každý rychlý útok má jinou schopnost nabíjení. Pokud tedy rychlý útok má vysoké DPS, vysokou energii pro nabíjení nabíjecího útoku a ten má vysoké DPS je určitě nejlepší kombinací. :)

Přesný výpočet neznám. Ale snad stačí tohle povědomí.

 
od: rasputins11® » čt 02. 03. 2017, 16:10

vysokou energii pro nabíjení poznáš jak?

teď jsem vylepšil Kingru konečně: mám útoky Dragon Breath a Outrage.....Všude se píše, že je to nejlepší kombinace útoků.

Ale to mě docela překvapuje

První útok je jasnej, Dragon Breath dává 15dps a Water Gun pouze 12,5dps při stejné rychlosti.

Ale druhý útok?

35.3 dps Outrage (včetně STAB), https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-move/outrage

41.9 dps Blizzard (včetně STAB), https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-move/blizzard

49.2 dps Hydro Pump (včetně STAB), https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-move/hydro-pump

Hydropumpa udělá skoro o 15dps více, tak mi to někdo vysvětlete:)

Teď se optám možná hloupě, ale když sekundární útok Outrage udělá poškození 110 (137) a je rozdělen na dvě čárky, tak těch 110 (137) se počítá za jednu čárku?

Tak a teď babo (bufe, clay) raď:)))))

 
od: clay01a® » čt 02. 03. 2017, 18:01
To nepoznáš, na to jsou tabulky. Pokud tě to zajímá najdi si je. Já tohle téma už opouštím. ;)
 
 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..