ROZHOVOR: Fananbanan, jeden ze dvou TOP českých hráčů

Dnes tu máme první rozhovor s ČESKÝM hráčem Fananbanan - Františkem Hlásným, který dosáhnul 40. levelu v listopadu 2016. Pochází z Královehradeckého kraje a aktivně loví především v Praze.

Tady máme pár statistik, o které se námi podělil:

  • Level 40 (30. listopadu 2016 v 20:03)
  • Hraje od 15. července 2016
  • Pokédex skore 148
  • Úctyhodných 2.933km nachozeno
  • 47.936 chyceno Pokémonů
  • 54.154 návštěv pokéstopů
  • 1.672 vylíhnuto vajec

Kdy jsi dosáhnul 40. levelu a myslíš, že jsi byl první v ČR?
Levelu 40 jsem dosáhl stejně jako Tadeáš M. z RF a to 30. listopadu 2016 v 20:03. Podle dosud přístupných informací jsme byli první v ČR.

Kolik hodin denně hraješ nebo spíš jaký je tvůj den s Pokémon GO?
V době nejvyššího nasazení jsem byl schopen hrát 8-10 hodin denně, nyní hraji dost pasivně, zhruba hodinu denně, ale v minulém týdnu se mi dokonce stalo, že jsem nehrál skoro 2 dny a vůbec mi to nepřišlo zvláštní, prostě jsem tak nějak polevil. Chybí mi asi motivace a doháním ztráty v práci.

Co tě žene dál, když už jsi na vrcholu levelů?
Má radost z kosení gymů a běhání po Václaváku už není na takové úrovni. Čekám tedy, s čím dále Niantic příjde. Baby pokemoni mne opravdu nijak nenadchli, proto čekám, co bude dál.

Máš nějakou taktiku, jak rychle nabrat XP?
Tak má oblíbená činnost byla "Vaclavákování", které považuji za jednu z nejefektivnějších činností, dále je dost efektivní jezdit tramvají. V Praze je mé oblíbené číslo 9 Hlavák->Anděl, kde se dá expit 10K exp/hod. Celkově je ale nejefektivnější bořit gymy v týmu za použití lucky egg, to se dá nahrát i 30K expů za hodinu.

Máš ve hře nějaký vlastní rekord, na který jsi pyšný?
No nevím, jestli nějaký rekord mám, dost jsem ztratil náskok za poslední měsíc a půl pasivního hraní. Jeden můj rekord je asi v počtu gymů při collectu a to 41, dále asi počet nachozených KM - 2.933 a počet chycených pokešů 47.936. Ještě možná počet stardustů 4mil a třeba candy na eevee, kterých je téměř 10tis a drowzee přes 11.

Je nějaký důvod pro hromadění tolik candy na Eevee a Drowzee? Drowzee používám stejně jako spamové pokémony tj na rychlé XP při lucky egg a u Eevee už o tom také uvažuji.
Candy hromadím proto, abych jich měl prostě nejvíc ze všech. Navíc nejsou tak dobrý na evolve jako weedle aj. a např. evolvy eevee jsou dost dobře použitelní, proto šetřím i na další evoluce v dalších sériích.

Kdo je tvůj Buddy a proč právě on?
Chodím Chansey, v minulosti to byl třeba i snorlax(450km), lapras(666km) i charizard(666km). Chansey má mít silnou evoluci, je to risk, nikdo opravdu neví, jak to bude, ale raději pro jistotu ji chodím.

Utrácíš ve hře reálné peníze? Pokud ti to nevadí - prozradíš kolik tě hra stála?
Už ne, ale utrácel jsem celkem dost, tedy ne nejvíc ze všech, tento rekord patří jistě někomu jinému, ale mou kartu to stálo něco mezi 18-20tis kč. Někdo utratí své peníze za kabelovku, někdo za členství v nějakém klubu, nebo různé druhy koníčků, každý má svůj druh zábavy a vzhledem k času, který jsem do hry investoval jsem se rozhodně nechtěl omezovat.

Zahraniční TOP hráči většinou vlastní gymy netrénují, považují to za ztrátu cenného času, a pouze gymy bourají. Jak to máš ty?
Já trénuji, je pravda, že před dosažením levelu 40 jsem nebyl zastánce levlení gymů, ale teď je to jediný způsob, jak vybírat pravidelně z gymů odměny. Jinak rád občas i podpořím jiné hráče a nalevlím pár tisíc prestige navíc pro náhodné kolemjdoucí.

Patříš do nějaké skupiny hráčů, kteří se vzájemně podporují (např lury, společný lov) nebo jsi spíše samotář?
Máme vlastní skupinu na FB, která má přes 100 členů. Jde o hráče s levelem 30+ určená pro hráče Mystic. Máme v ní pouze jednoho červeného hráče, který s námi hraji od začátku a jednoho žlutého, který s námi stránky tvořil. Více se přikláním k společnému lovu a gymování, ale občas je efektivnější jít lovit sám, protože větší skupina hráčů může bránit tempu.

Jaká je tvoje TOP5 pokémonů? Nemusí to být podle CP, spíše podle oblíbenosti nebo podle toho jak často je využiješ.
No můj oblíbenec je útočný Vaporeon se 100%IV, který má na maxu 3.112. Nejsem zastánce draků a s žádným jiným pokemonem se mi nebojuje lépe, proto nemám TOP5 oblíbených, ale opravdu jen jeden champion.

Co říkáš na 2. generaci a těšíš se na někoho konkrétního?
2. generace je pro mne velká neznámá. Jako malý jsem koukal na pokemony hodně, sbíral kartičky, samolepky atd., šlo ale o 1. sérii, další už jsem tak nějak neřešil. Proto jsem si nějak asi nevybudoval vztah k dalšímu pokračování.

Je ještě něco, co bys poradil nebo chtěl vzkázat ostatním hráčům?
Snad jen aby vytrvali. Během posledních pár měsíců přestali hrát hráči, kteří PoGo hráli jen proto, že to bylo cool a hrají už jen ti, které to opravdu baví a mají k této hře vztah. Počasí je momentálně neúprosné a podmínky k hraní nejsou tak pohodové, jako tomu bylo v létě, kdy se lurovalo na každém rohu a pokeatmosféra byla super. Proto vytrvejte i přes zimní počasí, až roztaje sníh, uvidí se, kdo byl bojovník.

Chcete vědět, kdy dosáhnete stejného levelu? Použijte kalkulátor levelů nebo se podívejte, kolik musíte posbírat XP do konce hry.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..