Jak bojovat v GYMU

Principy boje GYMu - jak bojovat!

Pokud nemáte silné pokémony choďte ve dvojcích, trojicích atd. Společně dobudete GYM podstatně snadněji. Obsazený pokémon sice bude bezproblémů bojovat s vámi všemi a ani si nevšimne, ale všimne si toho, že na něj letí 2x tolik ran, které mu zasadí citelný úder. Navíc odměny jsou stejné i když hrajete 3 a ušetříte si spoustu revive a potion. Za desítkový gym lze získat přiližně 8.000 XP pro každého!

Hra většinou sama vybírá ty nejvhodnější pokémony, ale ne vždycky lze s jejím výběrem souhlasit.

Nechcete do GYMu, protože se bojíte že vás zmlátí a k ničemu to nebude? Neblázněte! Je to hra. Navíc o žádného pokémona nikdy nepřijdete. Sbíráte tolik oživovacích předmětů, že už kolem levelu 10 je musíte vyhazovat, abyste měli místo na PokéBally. Určitě několik prvních zápasů prohrajete, ale poznáte prostředí, vyzkoušíte útok - jeho sílu i jeho způsob. Po boji obnovíte HP a jako by se nic nestalo. Jen budete mít cennou zkušenost. Od 10 levelu se do GYMu podívejte, alespoň jednou. I kdyby tam byl pokémon s 1500CP a vy jste měli jen 600CP.

Boj!

Boj je v celku primitivní. Kouzlo lze najít ve výběru vhodného útoku. Samotný boj je celkem rutina. Jakmile se objeví protivník začnete na něj klikat. Uvidíte jak na něj letí rány. U něj i u vás se objevují nápisy jako "super efektive" apd. Ten u koho se nápis objevuje toho zraňuje. Efektivitu svého útoku vidíte u protivníka, nikoliv u sebe!

Jakmile poznáte, že se protivník chystá použít silný útok, můžete uskočit. Dělá se to tak, že tahem svého pokémona posunete do strany. Ne vždy to funguje na první pokus. Takže v praxi to vypadá tak, že ho posouváte klidně 5x po sobě (šup-šup-šup-šup-šup) a budete rádi, když 2x poskočí. Chce to cvik. Značně to ušetří váš život!

Všimněte si, že v průběhu boje se vám doplňují modré proužky. To je silný útok. Jakmile ja nabitý můžete ho použít - stačí podržet prst na protivníkovi a počkat až se útok použije. Trvá to velmi dlouho, cca 3sec.

Přátelský GYM - stejná barva

Můžete svádět tzv tréninky. Je to normální boj jako každý jiný. Pokud porazíte alespoň jednoho z umístěných pokémonů zvýšíte prestiž GYMu. Po jejím dostatečném navýšení se přidá místo pro dalšího pokémona a vy ho můžete obsadit (sledujte barevné pole u fotky gymu, zda se blíží k maximu). Maximální počet pokémonů v gymu je 10.

Pokud je váš pokémon nejsilnější, automaticky se stane tím hlavním. I když přišel jako poslední. Naopak nejslabší je ten první se kterým se ostatní utkají. Ideálně ihned obsaďte i druhé místo tedy pokud máte sebou kamaráda ze stejného týmu.

Dobít vlastní gym skýtá zajímavou výhodu. Když si vyhlédnete gym levelu alespoň 5, máte šanci, že takový gym vydrží třeba několik dnů. A tím pádem získáte odměnu více dnů (každých 21 hodin jednou). Má to své ALE. Efektivní cesta do takového gymu vede přes pokémona, který má stejné CP nebo menší jako ten nejslabší uvnitř. A musíte ho porazit. Pokud chcete hrát se silnějším musíte jich najednou porazit víc. Pokud půjdete do boje s CP 2000 proti pokémonovi uvnitř s CP 900 žádnou velkou prestiž nezískáte, třeba jen 15 nebo 150. To byste museli hrát celý den. Pokud však vyhrajete s CP 1000 proti CP 1200, navýší se prestiž např o 750. A to je už jiná.

Platí základní pravidlo: nechodit do GYMu s vyšším CP než má protivník. Pokud má první protivník CP 900 a přijdete s CP 1500 po výhře nad ním zvýšíte prestiž jen o směšných 10 - 150. Pokud dobudete i druhého, který má CP 1500 (tj dobudete CP 900 + 1.500) prestiž se zvýší o zásadních 1.000! Musíte se tedy snažit, uhýbat a hlavně dobře volit kterého pokémona zvolit, aby byl účinný! Je ovšem účinnější vlítnout do gymu na pokémona s CP 1.500 s pokémonem max CP 1.450 (lépe s menším) a vyhrát! Stačí porazit jednoho jedním.

Tip a trik: Když porazíte prvního pokémona a je vám jasné, že druhého nemáte šanci porazit utečte z boje hned po porážce prvního. Sice samozřejmě prohrajete, ale co je důležité: prestiž se zvedne za porážku prvního tak jako tak a navíc ušetříte Revives!

AKTUALIZACE: V nové verzi, kdy bojujete rovnou se 6ti i v přátelském gymu lze stále tuto strategii používat (jeden na jednoho), ale je nutné zvolit si prvního s nižším CP než má "protivník" a zbylých 5 nahradit pokémony s co nejnižším CP (např Weedle, Caterpie apd). Pak tato osvědčená strategie stále výborně funguje!

Pokud zvyšujete prestiž hlídejte, kolik jí chybí do vytvoření nového místa pro vás. V okamžiku, kdy jí chybí méně než 1.000 popř 500 už bojujte jen jeden na jednoho a po každém zápasu hlídejte, zda už se neuvolnilo místo. Není nic horšího než bojovat se šesti a po pěti minutách zjistit, že vámi vydobyté místo obsadil někdo, kdo šel kolem. A je to opravdu velmi častý jev! Ušetříte si spoustu zklámání a vzteku.

Nepřátelský GYM - jiná barva

Nemusíte rovnou porazit všechny. To dost dobře ani nejde. Do boje posíláte 6 pokémonů, které si vyberete především podle jejich útoku a síly CP. Můžete o tom dlouze přemýšlet nebo to prostě zkusit. Jakmile se objeví, že útok není efektivní (nápis u protivníka, ne u vás!), je čas na výměnu za jiného. Jakmile zabijete všechny, sníží se prestiž Gymu. Obnovte životy pobitých pokémonů a jdete do toho znovu. Postupně jak se snižuje prestiž GYMu, tak klesá i počet míst v něm - ubývá strážců. Po několikátém kole (podle úrovně GYMu) zbyde jeden a po jeho porážce s zdecimování prestiže bude GYM VOLNÝ! Ihned ho obsaďte. V okolí se potlouká určitě více hráčů a zatím co vy obnovujete životy hrdiny už bude GYM obsazený. A nový boj bude následovat.:-D To se opravdu stává - že dobijete gym pro jiného.

Slabý GYM např úrovně 2 můžete zvládnout i s poloviční sílou CP, vždyť protivník má pokémony dva a vy šest!

Porazit desítkový gym není na chvíli. Zabere to s přehledem přes 20 minut boje. Pokud půjdete s kamarádem ze stejného týmu bude boj podstatně rychlejší. Ušetříte si spoustu předmětů revive a potion a XP dostanete oba. A stejně jakoby tam byl každý sám. V každém směru se týmový boj vyplatí! Za desítkový gym dostanete přibližne 8.000 XP.


Výběr pokémona pro boj

Pozor. Vidíte jaký je pokémon v GYMu a dokážete tedy určit jakého pokémona použít. Je tam ohnivý? Samozřejmě ideální je použít vodního. Ovšem musíte zkontrolovat, že váš vodní pokémon má i vodní útok, zemní nebo kamenný. Pokud má např ledový je to všechno špatně a nepomůže vám tak účinně. Principem je tedy sledování jaký druh pokémona proti vám stojí a jaké máte útoky (nikoliv jakého pokémona máte!). Je otázkou jaké útoky protivník má, to nikdy předem nezjistíte. Pokud jdete bojovat a nedaří se vám, rychle pokémona vyměňte za jiného popř utečte z boje a obratem se vraťte s lépe vybranou skupinou.

Jakého pokémona na kterého použít můžete odvodit z tabulky útoků. Časem si to sami zapamatujete.

Vždy porovnávejte protivníka a vaše útoky. Ne protivníka a vašeho pokémona. Není důležitý jaký je, ale jaké útoky má!

Za obsazení GYMu dostanete 500 hvězdného prášku a 10 PokéCoins. Musíte si je vyzvednout v SHOPU hned nahoře v zeleném štítu. Po vyzvednutí se odečítá 21 hodin během kterých nemůžete čerpat další PokéCoins (ani prášek) z GYMů. Pokud tedy vyberete odměnu za první GYM a vzápětí dobudete další máte smůlu. Dostanete jen za první. Je na vás jakou zvolíte strategii, zda vybrat okamžitě nebo riskovat a dobýt rovnou více gymů a vybrat tak mnohem více.


Ukázka, kde vybrat PokéCoins. Do další možnosti vybrat ho, zbývá 20 hod, 23 minut.

Dokud je pokémon v GYMu má u sebe označení a nejde nijak vylepšovat. Za pár minut/hodin si všimnete, že už není modrý/červený/žlutý a nemá žádný život - to se vrátil jak spráskaný pes domů a čeká na oživení.:) Žádné upozornění nečekejte.


Svého nejlepšího pokémona jsem nechal v gymu v lese. Gym hlídal Magikarp s CP 10. Opravdu 10. Hned po obsazení jsem začal litovat, že ho tak rok neuvidím. Kdo by v lese dobýval gym? Samozřejmě byl do večeře doma... Žije to i v lese.

 
Copyright © 2016-2018 PokémonGoDEX.cz. Všechna práva vyhrazena..